sám sobě štítem!

Nejčastěji kladené otázky:
 • Chtěl bych se účastnit kurzu, ale aktuálně není vypsán žádný termín...
  Sezóna střeleckých kurzů na venkovní střelnici probíhá v rozmezí od přelomu března/dubna do zhruba začátku listopadu a termíny jsou zveřejňovány s předstihem min.5-6 týdnů resp. vždy na období 2-3 měsíce dopředu. Pokud nám dáte najevo svúj zájem o účast na konkrétním kurzu, tak informaci o připravovaném termínu dostanete přednostně emailem a také k počtu zájemců plánujeme počty jednotlivých kurzů. To se týká hlavně zimní pauzy (ve které se ale konají kurzy K7 a boje zblízka), ve které nabíráme zájemce o úvodní kurz K1 a ten také bývá prvním kurzem nové sezóny.
  Kurzy se po zveřejnění termínů rychle plní, proto doporučujeme využít možnosti předregistrace.
 • Jsem čerstvý majitel ZP a zbraně, je to problém?
  Naopak, z našeho pohledu je ideální přijít na úvodní kurz (K1, K4, K5) jako "nepopsaný list" a učit se od začátku. Ale, obecně vzato, to, jak dlouho máte ZP a zbraň není pro účast na kurzech rozhodující.
 • Střílím dlouho, můžu jít rovnou na kurz K2?
  Ne a v tomto ohledu neděláme u nikoho výjimky. Účast na vyšších kurzech pro krátké zbraně je podmíněna úvodním K1, bez kterého by v dalších kurzech podstatná část "skládačky" chyběla. I pro zkušenějšího střelce (ať už reálně nebo jen domněle...) je absolvování úvodního kurzu v mnoha ohledech přínosné a často dává jiný pohled i na zdánlivě základní témata (bezpečnost, základní techniky atp.). A proto chceme, když už má někdo zájem a motivaci poznat náš systém, aby ho poznával celý od začátku.
 • Mám malý revolver (záložní pistoli atd.), můžu s ní absolvovat kurz?
  Nosíte-li konkrétní zbraň a chcete-li se účastí na kurzu zdokonalit v jejím ovládání, bylo by nelogické brát si nějakou jinou. Totéž platí např. i o pouzdrech. Co chcete používat - s tím přijeďte trénovat! Nedoporučujeme pouze ryze sportovní zbraně, zbraně se sportovními úpravami a ráži .22 LR.
 • Je vhodné absolvovat postupné kurzy krátce po sobě?
  Absolvovat např. K9 těsně po K1 určitě není problém, je v něm více drilu technik z K1 a rozšiřuje základní věci ohledně skrytého nošení. U K2 krátce po K1 (resp. K3 po K2) to záleží na konkrétním člověku, jeho vstupní úrovni, naladění hlavy resp. schopnosti absorbovat věci z K1, ale nebývá to problém. Občas sami doporučíme dát si mezi kurzy pauzu a vstřebat jejich obsah, aby měl návazný kurz větší přínos.
  Předpokladem pro vyšší kurzy je také zvládání požadované úrovně bezpečné manipulace a dalších bezpečnostních návyků.
 • Jak jsou kurzy fyzicky náročné?
  Kurzy jsou určené pro normální lidi, čili stačí být v "normální" kondici, aby člověk vydržel dva dny pro řadu hodin (byť s přestávkami a delší pauzou na oběd) fungovat se zbraní. Chceme lidi něco naučit a k tomu musí být " v pohodě" a ne fyzicky vyčerpaní.
  V kurzu K1 je to převážně statická záležitost a naprostá většina střelby probíhá ve stoje v řadě a když člověk nepodcení vybavení v rámci počasí, tak to lze bezproblémově zvládnout, jako to zatím "přežili" ve zdraví všechny ty stovky a stovky účastníků, kteří tím za 12 let našeho fungování prošli.
  U kurzů K2 a vyšších je to samozřejmě trochu náročnější, ale zase nijak zvlášť. Rekordmanem našich kurzů je pán, kterému bylo 74 let...
 • Jaký je časový plán kurzů?
  Kurzy začínají v 9 hodin a končí obvykle mezi 17-18 hodinou. V průběhu je hodinová pauza na oběd a několik kratších přestávek.
 • Jakým způsobem probíhá platba za kurz?
  Na místě v den konání kurzu.
 • Jak je řešeno ubytování na vícedenních kurzech?
  Každý sám, podle svých potřeb. V okolí střelnice je řada možností ubytování různé úrovně.
 • Je možné se domluvit na termínu výcviku pro skupinu lidí na jiné střelnici než standardně kurzy pořádáte?
  Jsme schopni připravit výcvik kdekoli v ČR a dohodnout se na obsahu-délce-termínu atd. tak, abychom vyšli vstříct konkrétní poptávce. Máte-li zájem, ozvěte se na náš email info@aegisteam.cz nebo prostřednictvím formuláře