sám sobě štítem!

INSTRUKTORSKÝ KURZ pro ozbrojené složky - 2015

text a foto: Akademie Aegis

Stacks Image 4590


Výcvikovou sezónu roku 2015 jsme v prosinci ukončili naší vrcholnou akcí pro ozbrojené složky – Instruktorským kurzem
„Moderní trendy a metodika střelecko-taktické přípravy“, který je vyhrazen pouze pro jejich příslušníky s přímým vztahem ke služební přípravě.
Poprvé jsme ho pořádali ve formátu 3+2 dny, kdy jsme k základní části přidali na základě dlouhodobé poptávky i nadstavbu pro dlouhé zbraně.

Účastníci byli i tentokrát z různorodých ozbrojených složek ČR a SR:
Celní správa ČR - Generální ředitelství cel
Policie ČR -
Krajské ředitelství Plzeňského kraje
Policie ČR - Pohotovostní motorizovaná jednotka Praha
Vyšší policejní škola a střední škola MV v Holešově
Městská policie Chvaletice
Věžeňská služba ČR - Akademie VS Stráž pod Ralskem
Bezpečnostní informační služba
Úřad pro zahraniční styky a informace
Armáda ČR - 44. lehký motorizovaný prapor "Generála Ereta" Jindřichův Hradec
Armáda ČR - 14. pluk logistické podpory Pardubice, odd.bojové přípravy
Ozbrojené sily SR (armáda) - 5. pluk špeciálneho určenia Žilina

Od začátku, tj. od roku 2009, je tento kurz vyhrazen pouze pro příslušníky ozbrojených složek s profesním vztahem k výcviku (viz. reference). Chápeme velký zájem i mimo tento stanovený okruh resp. z civilu (i když občas je úsměvné až bizarní, kdo všechno se snaží “získat výjimku”…), ale vymezení účasti zůstane stejné i nadále. Výjimečně dáváme ale možnost kurz absolvovat těm jednotlivcům (stále s podmínkou příslušnosti k některé z ozbr.složek), kteří o profesní dráze instruktora uvažují, připravují se na ni a známe je a jejich úroveň z jiných našich výcviků.

Instruktorský kurz bude po pozitivní zpětné vazbě i nadále pokračovat v této podobě – tedy základ + nadstavba. Je tedy možné absolvovat jen základní část s hlavním obsahem daného tématu nebo obě části za sebou a nebo zvlášť základ a někdy v budoucnu nadstavbu (absolvovat jen nadstavbu nelze).
Zájemci se mohou průběžně ozývat a vyžádat si podrobnosti, o termínu (pravidelně se kurz pořádá koncem roku) pak budou informováni.

Stacks Image 5281
Stacks Image 5944
Stacks Image 4609
Stacks Image 18610
Stacks Image 5327
Stacks Image 5942
Stacks Image 4611
Stacks Image 18622
Třídenní základní/hlavní část instruktorského kurzu je intenzivní kombinací teorie v učebně a praxe na střelnici, s jasným cílem: ukázat a podrobně vysvětlit principy metodiky Aegis a pomoci stávajícím instruktorům dělat jejich práci efektivněji, nalít jim novou motivaci a posunout také jejich individuální střelecké dovednosti.
Stacks Image 18533
Stacks Image 18539
Stacks Image 18537
Stacks Image 18646
Stacks Image 18542
Stacks Image 18552
Stacks Image 18632
Stacks Image 18548
Poprvé v roce 2015 jsme přidali i nadstavbovou část věnovanou specificky dlouhým zbraním. Ne u každé ozbrojené složky jsou dlouhé zbraně zavedené (proto je také tato část volitelná jako rozříření hlavní/základní části instr.kurzu), nicméně tak či tak, je to oblast, ve které by se měl dobrý instruktor orientovat - o to víc, pokud ve výzbroji dlouhé zbraně (samopaly, útočné pušky, brokovnice) jsou a výcvik s nimi probíhá.

Stacks Image 23
Stacks Image 18318